Co zawiera podręcznik Fizyka 2?

Fizyka to jeden z podstawowych przedmiotów, z którym mamy styczność przez całe swoje życie. Dobrze przekazana w szkole wiedza pozwala na lepsze zrozumienie otaczającego nas świata i zjawisk, które w nim występują. Fizyka jest wszędzie i trudno się z tym nie zgodzić. Zagadnienia z tej dziedziny doskonale opisuje podręcznik “fizyka 2 (skuteczne)” autorstwa F. Wojewody, L. Lehmana i W. Polesiuka. 

Co zawiera podręcznik “Fizyka 2”

Zakres wiedzy przekazywanej w klasie drugiej jest dosyć trudny, jednakże dobrze przedstawione informacje można przyswoić w stosunkowo krótkim czasie. W opisywanym podręczniku zostały utworzone trzy świetnie zaprojektowane działy, które wyczerpują tematy związane z:

– drganiami,

– falami i optyką,

– termodynamiką.

Każdy z wyżej wymienionych działów został podzielony w taki sposób, aby tematyka była jasno i konkretnie rozłożona. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej odnaleźć w każdej chwili te informacje, które nas interesują. Obcowanie z fizyką przedstawioną w taki sposób jest zdecydowanie przyjemniejsze, niż korzystanie z niesprawdzonych, wątpliwych źródeł wiedzy. Istotne jest również nastawienie samego ucznia, jednakże będzie ono zdecydowanie lepsze, gdy nie zniechęci się on zbyt trudno opisanymi zjawiskami fizycznymi. 

Każdy z działów podręcznika zawiera rozdziały wypełnione spisem zagadnień, notatkami przypominającymi kluczowe informacje, doświadczeniami mającymi na celu utrwalenie przedstawionych informacji oraz treści dodatkowe, które doskonale uzupełniają podstawowy zakres zawartych w podręczniku informacji. Ponadto w rozdziałach znajdują się interesujące grafiki z codziennym zastosowaniem konkretnego zagadnienia, treściwe podsumowanie oraz zadania mające na celu jeszcze lepsze ugruntowanie zdobytej wiedzy.

Czy praca zbiorowa to dobry pomysł?

Autorzy podpisujący się pod podręcznikiem do fizyki posiadają ogromną wiedzę na jej temat. Książka, którą dzięki niej stworzyli, świetnie to odzwierciedla, ukazując ogrom informacji. Zestawienie wiedzy trzech osób w jednym podręczniku to dobry pomysł na stworzenie skoncentrowanego źródła informacji o fizyce.